NFZ

Korzystanie z nowego modułu rozliczeń NFZ jest niezwykle proste. Moduł rozliczeń z Narodowym Funduszem Zdrowia składa się w trzech części. Pierwsza to weryfikacja ubezpieczenia poprzez sprawdzenie eWuś. Proces ten przebiega automatycznie i nie wymaga wchodzenia na strony www czy korzystanie z innych systemów. Proces weryfikacji eWuś przebiega ekspresowo podczas logowania się użytkownika.

Drugą częścią jest część gabinetowa. W tej sekcji programu lekarze wprowadzają w karcie pacjenta wykonane świadczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Ostatnim elementem Modułu NFZ jest Moduł administracyjny. Moduł służy do sprawdzenia poprawności wprowadzonych świadczeń, następnie wysłanie ich do Narodowego Funduszu Zdrowia. W tym module odbierane są informacje o błędach, generowane faktury za wykonane świadczenia. Kolejną rzeczą w module NFZ jest generowanie kolejek oczekujących oraz wolnych terminów do Państwa lekarzy. Inną ważną częścią tego modułu jest możliwość wygenerowania odpowiedniego zestawienia i wysłania go do NFZ.